Szkolenie Dyrektywa Maszynowa

31 marca w naszej siedzibie odbędzie się szkolenie dotyczące wymagań dla maszyn i urządzeń technicznych.

1. ADRESACI SZKOLENIA
Szkolenie adresowane jest do wszystkich, którzy odpowiadają za organizację i dopuszczenie do użytkowania maszyn i urządzeń, czyli do pracodawców, projektantów maszyn i stanowisk pracy, pracowników służb bhp, kierowników produkcji, głównych mechaników, głównych energetyków, mistrzów służb utrzymania ruchu, konstruktorów itp.

2. CZAS I MIEJSCE
Szkolenie ma formę otwartą i odbywa się w małych grupach (8 -10 osób). Miejscem spotkania będzie sala konferencyjna mieszcząca się na III piętrze budynku przy ul. Kopernika 34 w Świdnicy. Rozpocznie się ono o godz. 08:00 i potrwa 8 godzin dydaktycznych w dniu 31.03.2016. Zakończy się około godziny 15.00. W czasie trwania szkolenia przewidujemy dwie przerwy kawowe oraz lunch.

3. CEL SZKOLENIA
Zapraszamy do udziału w praktycznym szkoleniu, które poprowadzi doświadczony inspektor pracy. Ekspert zapozna uczestników z dyrektywami 2006/42/WE i 2009/104/WE. Przybliży temat zapewniania bezpieczeństwa oraz komfortu pracy pracowników, którzy w pracy stosują maszyny i urządzenia techniczne i muszą być chronieni przed zagrożeniami przez nie stwarzanymi.

4. ZAKRES TEMATYCZNY
Poruszymy kwestie takie jak:
- ochrona pracowników przed zagrożeniami stwarzanymi przez maszyny i urządzenia techniczne,
- dostosowanie się do wymienionych przepisów w zakresie wymogów bezpieczeństwa i higieny pracy, jakie powinny spełniać maszyny i urządzenia techniczne,
- uniknięcie konieczności poniesienia kosztów związanych z poprawą warunków pracy w odniesieniu do adaptacji lub modernizacji maszyn, czy innych urządzeń technicznych, a w bardziej drastycznych przypadkach nawet nabycia nowego sprzętu.

5. METODY PROWADZENIA WARSZTATÓW
Szkolenie jest zorganizowane w dwóch blokach – blok teoretyczny oraz praktyczny (warsztaty).
Podczas szkolenia uczestnicy mają okazję przeanalizować ryzyko dla przykładowego wyrobu/ urządzenia. Poznać na podstawie analizy przykładu kryteria i podejmowanie decyzji dotyczącej analizy ryzyka oraz metody jego oceny związanego z ustalonymi niezgodnościami. Uczą się zasad podejmowania działań i środków technicznych do likwidacji niezgodności. Ćwiczą, dyskutują i analizują wyniki w ramach danych wyjściowych procedur oceny niezgodności.

6. PROGRAM SZKOLENIA
1.) Omówienie dyrektywy maszynowej 2006/42/WE:
a.) obowiązki i odpowiedzialność wynikające z dyrektywy maszynowej,
b.) podstawowe definicje,
c.) procedury oceny zgodności, udział jednostki notyfikowanej,
d.) normy zharmonizowane,
e.) wymagania dotyczące dokumentacji technicznej.
f.) najczęściej spotykane niezgodności.
2. Omówienie dyrektywy 2009/104/WE (89/655/EWG) w sprawie minimalnych wymagań bezpieczeństwa i higieny użytkowania w pracy sprzętu roboczego przez pracowników:
a.) zakres stosowania,
b.) podstawowe definicje,
c.) wymagania dotyczące dokumentacji technicznej,
d.) najczęściej spotykane niezgodności.
3. Warsztaty.

8. CENA
Cena szkolenia 495zł zawiera VAT i obejmuje: udział w szkoleniu, materiały szkoleniowe, zaświadczenie o podwyższeniu kwalifikacji zawodowych, kawę oraz obiad.

9. CERTYFIKAT UKOŃCZENIA SZKOLENIA
Uczestnicy otrzymują imienne zaświadczenie potwierdzające udział w szkoleniu dotyczącym prawa pracy.

10. PYTANIA I ZAPISY
- tel.: (74) 637 91 13
- e -mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

PLATFORMA E-LEARNINGOWA

logowanie

POLUB NAS

NEWSLETTER

Zapisanie do newslettera jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Please publish modules in offcanvas position.